قرص ریجن دایت اسی 30 عددی
قرص ریجن دایت اسی 30 عددی

قرص ریجن دایت اسی 30 عددی

ESI Rigendiet Retard 30 Tabs

حاوی متیونین، تغذیه کامل پوست، مو و ناخن

 • تاریخ انقضا : 1405/03/10
موارد مصرف :

تغذیه کامل پوست، مو و ناخن
جلوگیری از ریزش مو
حاوی انواع ویتامین ها و املاح معدنی


ویژگی محصول :

تقویت موها و افزایش رشد مو
تغذیه پوست، مو و ناخن با ویتامین ‌ها و مکمل‌ های معدنی
تامین سلامتی پوست، مو و ناخن‌ با حداکثر غلطت فرمولی
موثر در پیشگیری و درمان ریزش مو
آهسته رهش (آزاد شدن تدریجی مواد مغذی و ویتامین ها در بدن)
کمک به درمان موخوره و جلوگیری از ایجاد آن
افزایش ضخامت تارهای مو
افزایش تراکم موها
موثر در جوانسازی پوست
جلوگیری از پیری پوست
بدون عوارض جانبی

 • وضعیت : موجود
 • قیمت :
  681,390

بررسی تخصصی

نقد و بررسی قرص ریجن دایت اسی

مکمل ریجن دایت اسی یکی از پرکاربردترین مکمل های مخصوص پوست، مو و ناخن ها به شمار می رود که در ترکیبات خود دارای مقادیر کافی از ویتامین ها و مواد معدنی است. ویتامین ها و مواد معدنی مهمترین ترکیباتی هستند که در افزایش رشد موها، حفظ سلامت پوست و استحکام ناخن ها تاثیرات فوق العاده ای دارند. این مواد اگر به صورت طبیعی و همراه با رژیم غذایی به بدن وارد نشوند، برای جبران کمبود آنها باید از مکمل های تغذیه رسان استفاده کرد.

با مصرف این قرص تمام مواد مغذی مورد نیاز به این اعضای مهم بدن می رسد و آنها را ویتامینه می‌ کند. این قرص جزو کامل ترین و بهترین مکمل های درمان ریزش و موخوره مو، رفع مشکلات پوست و شکستگی ناخن ها است که مکانیسم اثر بسیار پیشرفته ای دارد، زیرا از حداکثر غلظت فرمولی و آهسته رهش در تهیه فرمولاسیون این مکمل استفاده شده است. این مکمل خارجی توسط شرکت اسی در ایتالیا تولید می شود و تمامی استانداردهای بهداشتی و بین المللی غذا و دارو را دریافت کرده است.

نقد و بررسی قرص ریجن دایت اسی

مشخصات فنی قرص ریجن دایت

مکمل های تغذیه رسان برای جبران کمبودهای بدن به ویتامین ها، مواد معدنی و سایر ریز مغذی ها بهترین گزینه به شمار می روند. این محصولات دارای فرمولاسیون و ترکیباتی باکیفیت هستند که نیاز بدن به این ریز مغذی ها را در سریع ترین زمان ممکن برطرف می کنند. این قرص نیز جزو مکمل های پرطرفدار در تقویت پوست، مو و ناخن ها است که توسط شرکت عسل دارو کیش به ایران وارد می شود.

سازنده این مکمل شرکت s.p.a ESI ایتالیایی است که در تولید آن از مینرال ها و ویتامین‌ های مورد نیاز برای رشد و تقویت مو، ناخن و پوست استفاده کرده است. همچنین به کارگیری فرمولاسیون حرفه ای و نوین پیوسته رهش در این محصول آن را نسبت به سایر مکمل های تخصصی مو و پوست بسیار متمایز می کند.

مکمل ریجن دایت اسی با برخورداری از بهترین فرمولاسیون و ترکیبات مانند: روی، سلنیوم، سیستئین و غیره شرایط لازم برای رشد مجدد مو، ترمیم پوست و ناخن ها را مهیا می کند. از این رو بسیاری از پزشکان برای افراد دارای ریزش مو و سایر مشکلات دیگر در این خصوص مصرف مکمل ریجن دایت اسی را پیشنهاد می‌ دهند. در هر جعبه مقوایی از این مکمل، 30 عدد قرص وجود دارد که برای مصرف یک ماه افراد کافی است. در صورت نیاز، پزشک استفاده از این مکمل را در دوره بعدی برای مصرف کنندگان تجویز می کند.

مکانیسم اثر منحصر به فرد مکمل ریجن دایت اسی

بدون شک تقویت پوست، مو و ناخن ها موجب حفظ سلامت و در نهایت افزایش زیبایی افراد می شود و از بروز مشکلات احتمالی در این اعضا جلوگیری به عمل می آورد. تغذیه رسانی به مو، پوست و ناخن ها هم مانند سایر اعضای بدن ضروری است و باید از طریق مصرف روزانه رژیم غذایی متنوع انجام شود. در غیر این صورت سلامت این اعضا در معرض خطر قرار می گیرد. بهترین و کم هزینه ترین روش تغذیه رسانی به بدن برای حفظ سلامت موها، ناخن ها و پوست، مصرف مکمل های تغذیه رسان در این دسته بندی است. افزایش رشد موها و جلوگیری از ریزش آنها، رفع مشکلات و اختلالات مربوط به پوست، همچنین افزایش استحکام ناخن ها با استفاده از این مکمل ها به راحتی اتفاق می افتاد.

مکمل ریجن دایت اسی با فرمولاسیون حرفه ای خود موجب رفع تمامی این مشکلات می شود. این محصول از جمله مکمل هایی است که با حداکثر غلظت فرمولی به تولید می رسد. متخصصان فعال در شرکت اسی ایتالیا برای درمان مشکلات مربوط به مو، پوست و ناخن ها از مکانیسم آهسته رهش در این مکمل استفاده کرده اند. در این صورت مواد و ترکیبات موجود در قرص مورد نظر به تدریج در بدن آزاد می شود که نتیجه آن رفع نیاز تغذیه ای مو، پوست و ناخن ها است. این روش آزاد سازی ویتامین و مواد معدنی مانع از دفع سریع این ترکیبات از بدن می شود و قدرت جذب آنها را افزایش می دهد. بدین طریق از ریزش موها، ایجاد موخوره، شکنندگی ناخن ها، مشکلات پوستی و پیری زودرس پوست جلوگیری به عمل می آید.

مکانیسم اثر منحصر به فرد مکمل ریجن دایت اسی

ویژگی های قرص ریجن دایت

با بررسی ویژگی های هر مکمل یا فرآورده تغذیه ای پی به خواص آن خواهیم برد. مکمل مورد نظر نیز از جمله محصولات تغذیه رسان بدن است که در گروه مکمل های پوست، مو و ناخن قرار می گیرد. از این رو با مصرف آن، تمامی کمبودهای بدن به ریز مغذی ها برطرف می شود. این مکمل به دلیل ویژگی های زیر محصولی مناسب برای عموم بزرگسالان است.

 • پیشگیری از ریزش مو و درمان آن
 • جلوگیری از ایجاد موخوره
 • موثر در افزایش ضخامت تارهای مو
 • افزایش دهنده حجم موها
 • جوانساز پوست
 • پیشگیری از ابتلا به پیری زودرس پوست
 • بدون هیچگونه عارضه جانبی
 • تولید شده با حداکثر غلظت فرمولی و فرمولاسیون آهسته رهش
 • تقویت کننده ناخن ها
 • کمک به رشد فولیکول‌ های مو
 • موثر در بهبود کارکرد سلول های پوستی
 • کاهش التهابات پوست سر و شوره ناشی از آن
 • موثر در افزایش حالت پذیری مو

ترکیبات موجود در مکمل ریجن دایت اسی و نقش آنها در سلامت موها، پوست و ناخن

مواد و ترکیبات موجود در هر مکمل یا محصول تغذیه ای نشان از میزان موثر بودن آن می دهد. قرص مورد نظر نیز به دلیل ترکیبات منحصر به فرد خود مکمل مناسب برای تقویت موها پوست و ناخن ها به شمار می رود. هر کدام از ترکیبات موجود در قرص ریجن دایت خواص و ویژگی های مربوط به خود را دارند که در ادامه قصد داریم آنها را بیان کنیم.

متیونین و ال سیستئین

متیونین و ال سیستئین جزو آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن هستند که به تولید کراتین یا پروتئین مو کمک بسیاری می کنند. کراتین موجب استحکام موها و افزایش حالت پذیری آنها می شود و یکی از ضروری ترین مواد مورد نیاز برای تقویت موها به شمار می رود. متیونین و ال سیستئین به صورت سولفور در این مکمل به کار می روند و موجب جذب بهتر سلنیوم در بدن می شوند. از این رو سلامت موها حفظ می‌ شود و مشکلات ایجاد شده روی آنها ترمیم خواهد شد.

روی یا زینک

این ماده از جمله مینرال ها یا مواد معدنی است که به افزایش 75 درصدی سلامت موها و ترمیم بافت های آسیب دیده آن کمک می کند. زینک در سلامت پوست و ناخن ها نیز ماده ای مفید به شمار می رود که از این اعضای مهم بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند. روی دارای خواص آنتی اکسیدانی است و این ویژگی روی مکمل ریجن دایت اسی را به مکملی موثر برای ترمیم و بازسازی سلول‌های آسیب دیده پوست، مو و ناخن ها تبدیل کرده است.

مس و نقش آن در سلامت پوست، مو و ناخن

مس ماده ای معدنی است که به دلیل خواص مفید خود در این مکمل به کار می رود. این ماده موجب تولید بیشتر ملانین در پوست و مو می شود و بدین طریق از سفید شدن زودرس موها جلوگیری به عمل می آورد. ملانین رنگدانه طبیعی پوست و مو است که در صورت کمبود آن در بدن، موجب تغییر رنگ این اعضا می شود. به همین دلیل برای تحریک ملانین، مصرف این قرص موثر است.

سلنیوم

سلنیوم یکی دیگر از مواد معدنی یا مینرال مورد نیاز پوست و مو است که موجب جلوگیری از پیری زودرس آنها می شود. این ماده رادیکال های آزاد را خنثی می کند و مانعی در برابر فعالیت مخرب رادیکال های آزاد روی پوست سر و تارهای مو است.

ویتامین E

این ویتامین جز آنتی اکسیدان های بسیار ضروری بدن است که از شکنندگی و ضعیف شدن تارهای مو جلوگیری می کند. ویتامین E موجود در قرص ریجن دایت دارای خواص آنتی اکسیدانی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و بدین طریق مانع از نفوذ رادیکال های آزاد به سلول های پوست، مو و ناخن ها می شود. با مصرف این محصول از شکنندگی ناخن ها، ریزش موها و پیری زودرس پوست جلوگیری به عمل می آید. این ویتامین‌ در رشد موها و تحریک فولیکول های آن نیز نقش مهمی بر عهده دارد.

ویتامین B6

این ویتامین‌ را باید جزو ترکیبات بسیار ضروری برای تقویت موها، ناخن ها و پوست دانست. مصرف روزانه این مکمل به دلیل برخورداری آن از ویتامین B6 موجب برگرداندن موها به حالت قبل، فعالیت بهتر کارکردهای فیزیولوژیکی پوست سر و زیبایی موها می شود. این ماده سلامت مو و پوست را افزایش می دهد و در استحکام ناخن ها نیز نقش مهمی دارد.

پانتوتنیک اسید یا ویتامین B5

این ویتامین موجب کاهش ریزش موی سر می شود و به رشد مجدد فولیکول های آسیب دیده مو نیز کمک می کند. ویتامین B5 جزو مواد موثر در درخشش موها و افزایش شفافیت آنها نیز به شمار می رود و به شانه پذیری راحت موها کمک می کند. موها از طریق مصرف این مکمل به حالت قبل خود می رسند و از ایجاد موخوره در آنها جلوگیری به عمل می‌ آید. پانتوتنیک اسید در افزایش طراوت موها و شادابی آنها نیز نقش مهمی را بر عهده دارد.

فولیک اسید

یکی دیگر از مواد مورد نیاز برای رشد و تقویت موها، فولیک اسید است که در بیشتر مکمل های دارویی و تقویت کننده مو، پوست و ناخن ها از آن استفاده می شود. البته این ماده برای رشد سلول ها و تقسیم آنها در سایر ارگان های دیگر بدن نیز ضروری است و موجب سلامت کلی بدن می شود. فولیک اسید جزو ویتامین های بسیار مفید گروه B به شمار می رود که از اسید آمینه برای تولید پروتئین ارگان ها استفاده می کند. بدین طریق استحکام موها، ناخن ها و پوست با مصرف مکمل ریجن دایت اسی تامین خواهد شد.

بیوتین

بیوتین برای پوست، مو و ناخن ماده ای موثر است که سلامت این اعضای مهم بدن را ارتقا می دهد. بیوتین پوست سر را تقویت می کند و مانع از ایجاد چربی اضافی روی آن و در نتیجه ریزش موها می شود.

ترکیبات موجود در مکمل ریجن دایت اسی و نقش آنها در سلامت موها، پوست و ناخن

تست های انجام شده در مورد خواص و ویژگی های مکمل ریجن دایت اسی

برای بررسی میزان تاثیرگذاری این مکمل روی پوست، مو و ناخن مطالعات داوطلبانه روی 32 خانم در محدوده سنی 60-20 ساله انجام شده است. این زنان دارای مشکلات ریزش مو به مدت 3 ماه تحت بررسی قرار گرفتند. روزانه یک عدد از این قرص در مدت زمان 2 ماه توسط این زنان مصرف شد. تحقیقات روی این زنان در ابتدا و انتهای مصرف یک ماهه این مکمل انجام شد. در این مطالعات میزان فاکتورهای موثر در سلامت پوست، مو و ناخن ها مورد بررسی قرار گرفت. این مطالعات به صورت تست های زیر صورت شده است:

 • تست کشش (برای اندازه‌ گیری مقاومت مو در مقابل کشش)
 • تست شستشو (شمارش تعداد موهای ریخته شده در زمان شستشو و در مدت سه روز )
 • تریکوگرام (بررسی موهای در حال رشد طی مرحله آناژن)
 • تریکومتری (بررسی میکروسکوپی ضخامت تارهای مو و کلفتی آن)

نتایج به دست آمده از تست های انجام گرفته روی خواص مکمل ریجن دایت اسی

طی این تحقیقات و تست های انجام شده روی 32 خانم دارای ریزش مو، نتایج زیر حاصل شد.

نتیجه تست کشش

بر اساس این تست میانگین کشش مو از 1.1 (SD 0.6) به 0.8 (SD 0.4) رسید. این نتیجه نشان از افزایش سی درصدی مقاومت مو در برابر کشش می دهد.

نتیجه تست شستشو در 3 روز متوالی بعد از مصرف این مکمل

نتیجه تست شستشو قبل از درمان در روزهای اول، دوم و سوم در هر روز برابر با 100.8، 79.3 و 64.1 بود که بعد از درمان میزان آن به ترتیب 91.5، 69.5 و 57.5 کاهش پیدا کرد. در نتیجه کلی میانگین متوسط کاهش ریزش مو 0.12 عنوان شد.

نتیجه تست تریکوگرام

قبل از درمان، درصد موهای در حال رشد، 70.6% (SD 8.2) بود که این میزان بعد از مصرف قرص ریجن دایت اسی به 76.2% افزایش پیدا کرد. (SD 6.4) تغییر 5.6 یا 8% درصدی این تست نشان از تاثیر گذاری مکمل مورد نظر در رشد موها می دهد.

نتیجه تست تریکومتری

در آغاز این تست، ضخامت متوسط تارهای مو (تریکومتری) 37.8 میلی متر (SD 10.2) بود که بعد از درمان با این مکمل به 40.6 میلی متر (10.1) رسید.

 بررسی نتیجه نهایی تست ها

در حالت کلی نتایج این تست ها در سه ماه اول بعد از مصرف به صورت زیر اعلان شد:

 • مقاومت مو در برابر کشش حدود 30% افزایش پیدا کرد.
 • ریزش موها در حین شستشو به میزان 12% دچار کاهش شد.
 • در مرحله رشد یا آناژن افزایش 8 درصدی تعداد موها گزارش شد.
 • از طریق این تست ضخامت موها تا 7 درصد افزایش پیدا کرد.

 نتایج به دست آمده از تست های انجام گرفته روی خواص قرص ریجن دایت اسی

نحوه مصرف مکمل ریجن دایت اسی

تمامی مکمل های تقویت کننده بدن باید با تجویز پزشک و بعد از مشورت با او مصرف شوند. در این صورت تاثیر گذاری آنها روی بدن افزایش پیدا می کند و از ایجاد عوارض احتمالی جلوگیری به عمل می آید. مصرف مکمل ریجن دایت اسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در بروشور این مکمل نحوه مصرف آن درج شده است و در بیشتر مواقع پزشک همان دوز مصرفی را به مصرف‌ کنندگان پیشنهاد می دهد. مصرف روزانه یک عدد از این قرص همراه با یک لیوان آب تمامی کمبودهای بدن به ریز مغذی های مورد نیاز برای تقویت موها، پوست و ناخن ها را تامین می کند.

نکات و هشدارهای مهم قبل از مصرف

 • این مکمل باید در کنار رژیم غذایی سالم مصرف شود و جایگزین آن به شمار نمی رود.
 • دوز پیشنهادی را نباید به دلخواه افزایش داد.
 • این محصول برای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها مناسب نیست.
 • در صورت بروز هرگونه علائم غیر طبیعی و حساسیت به ترکیبات این قرص، از مصرف آن خودداری شود.
 • مصرف این مکمل در دوران بارداری و شیردهی باید با تجویز نظر پزشک همراه باشد.
 • این فرآورده بهتر است در محل خشک، خنک، دور از تابش مستقیم نور خورشید و دسترس اطفال نگهداری شود.

نتیجه گیری نهایی

مکمل ریجن دایت اسی در گروه مکمل های تقویت کننده مو، پوست و ناخن قرار دارد و به دلیل ریز مغذی های موجود در محتویات خود موجب افزایش سلامت این اعضای مهم بدن می شود. ویتامین ها و مواد معدنی به کار رفته در این مکمل شامل: مس، روی، سلنیوم، متیونین، ال سیستئین، ویتامین های گروه B و ویتامین E هستند که هر کدام از آنها در سلامت مو، پوست و ناخن نقش مهمی با عهده دارند.

این قرص مکملی با فرمولاسیون آهسته رهش و غلظت فرمولی بالا است که جذب فوق العاده ای در بدن دارد. همچنین مواد موجود در این ترکیب به آهستگی از بدن خارج می شوند که این امر در تاثیر گذاری مکمل مورد نظر بسیار مورد توجه قرار دارد. مجموع امتیاز این مکمل 3.5 از 5 است که توسط نظر کاربران، کارشناسان و سهم بازار برای آن در نظر گرفته شده است.


مشخصات محصول تخصصی

مشخصات عمومی

ماده شاخص

زینک (روی), متیونین

تعداد در بسته

60 عدد

سن و جنسیت

آقایان, بانوان, بزرگسالان

فرم محصول

قرص

گروه سنی

بزرگسالان

نوع بسته بندی

جعبه مقوایی

کشور سازنده

ایتالیا

شرکت سازنده

اسی

کارایی

تقویت کننده و ضد ریزش مو, حفظ سلامت پوست، مو و ناخن


توضیحات تکمیلی

مکمل غذایی تقویت کننده و مغذی رشد مو و ناخن

قرص ریجن دایت اسی یکی از موثرترین و بهترین مکمل های موجود جهت حفظ سلامت پوست، مو و ناخن است که می تواند سلامت کلی و رشد موها و ناخن را بهبود دهد. این مکمل غذایی فوق العاده محصولی از کمپانی خوشنام ایتالیایی ESI است که با بالاترین کیفیت، مواد مغذی برای داشتن پوست، مو و ناخن ‌هایی سالم را برای مصرف کنندگان این محصول به ارمغان می ‌آورد. اگر به دنبال یک مکمل غذایی اختصاصی برای حفظ سلامت موها و جلوگیری از ریزش مو هستید، روی قرص ریجن دایت اسی حساب کنید! این محصول علاوه بر تاثیر چشمگیری که در جلوگیری از ریزش موها دارد، می تواند به درمان موخوره کمک کرده و از بروز آن پیشگیری نماید.

این قرص حاوی انواع ویتامین ها و مکمل های معدنی مورد نیاز مانند ویتامین  E، ویتامین  B7 یا بیوتین، ویتامین  B6 یا فولیک اسید، ویتامین B9 ، ویتامین  B5، روی یا زینک، سلنیوم و مس است. ویژگی بارز و منحصر به فرد این محصول آهسته رهش بودن آن می باشد، به این معنی که مواد معدنی و ویتامین ‌های موجود در آن به صورت تدریجی در بدن آزاد شده و در نتیجه مواد مغذی را به صورت مداوم در اختیار بدن قرار می دهد.

ویتامین E موجود در این قرص دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بوده و به شفافیت و سلامت پوست و مو کمک می کند. همچنین این ویتامین نقش موثری در جلوگیری از سستی و شکنندگی تارهای مو دارد و از شکستن ناخن ‌ها جلوگیری می‌ کند. خانواده ویتامین های گروه B در این مکمل موجب افزایش رشد موها، استحکام و لطافت آن موها می شود و می تواند تا حد زیادی موها را در برابر ایجاد موخوره مقاوم نماید. این محصول قادر است 75 درصد از نیاز روزانه بدن به ماده معدنی زینک را تامین کند. روی یا زینک یکی از اصلی ترین عناصر لازم در سلامت پوست و مو است و تاثیر بسزایی در ترمیم و بازسازی سلول های آسیب دیده پوست دارد.

بر اساس تحقیقات و بررسی های انجام شده از مصرف یک دوره 2 ماهه از این مکمل مشخص شد این مکمل موجب افزایش30% مقاومت مو در برابر کشش، کاهش 12% متوسط میزان از دست دادن مو در حین شستشو، افزایش 8% تعداد موهای موجود در مرحله آناژن (مرحله رشد) و افزایش 7% ضخامت مو شده است.


نحوه مصرف

روزانه 1 قرص همراه با یک لیوان آب میل کنید.

نکات مهم:

 • در صورت وجود هرگونه حساسیت به مواد اولیه، بیشتر از دوز پیشنهادی روزانه استفاده نشود.
 • در دوران بارداری و شیردهی با نظر پزشک مصرف شود.
 • در محل خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
 • این محصول صرفاً مکمل غذایی بوده و برای تشخیص، پیشگیری و یا درمان بیماری نمی باشد.   

ترکیبات

عنوانمقدار در هر قرص%نیاز مصرف روزانه
متیونین250 میلی گرم**
ال سیستین50 میلی گرم**
ویتامین B59 میلی گرم150
ویتامین E7,5 میلی گرم62,5
زینک7,5 میلی گرم75
ویتامین B62 میلی گرم142,8
مس1 میلی گرم**
فولیک اسید300 میکروگرم150
سلنیوم50 میکروگرم**
بیوتین50 میکروگرم100

نظرات

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قرص ریجن دایت اسی 30 عددی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • وضعیت : موجود
 • قیمت :
  681,390

681,390

تمام حقوق مادی و معنوی برای داروهوم محفوظ است . طراحی و اجرا توسط داروهوم