بررسی فواید قرص آهن برای پوست صورت

فواید قرص آهن برای پوست صورت
تاریخ ایجاد :

خواص مصرف آهن برای پوست صورت چیست؟ آیا در مورد فواید قرص آهن برای پوست صورت کنجکاو هستید و می خواهید بدانید که این مکمل ها چگونه به سلامت پوست کمک می کنند. قرص های آهن جز مکمل های تقویت کننده پوست هستند که با جبران کمبود این ماده معدنی مهم در بدن موجب تقویت پوست و زیبایی آن می شوند.

مکمل های آهن با اکسیژن رسانی به پوست و تولید گلبول های قرمز نقش مهمی در بهبود زخم ها، رفع خشکی، خارش، تیرگی و لک های پوستی دارند‌. از این رو با مصرف به اندازه این مکمل ها سلامت پوست حفظ می شود.

تنوع این قرص ها در بازار بسیار زیاد است و هر فرد بر اساس میزان کمبود خود به این ماده باید نوع مناسبی از آنها را مصرف کند. برای اینکه با خواص این قرص ها و مکانیسم اثر آنها روی پوست بیشتر آشنا شوید، مطالعه این مقاله به شما کمک بسیاری می‌ کند.

در داروخانه آنلاین داروهوم با امکان خرید آنلاین دارو، محصولات آرایشی بهداشتی، مکمل ها و تجهیزات پزشکی، می‌توانید روند سفارش آنلاین را از مرحله بررسی، انتخاب محصول، خرید و تحویل در محل را انجام دهید. داروهوم به شما کمک می‌کند تا در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌ جویی کنید تا محصولات مورد نظر خود را با %تخفیفات ویژه و استثنایی% تهیه نمایید.

خرید انواع مکمل های کم خونی از داروخانه آنلاین داروهوم با قیمت استتنایی.

خرید کپسول فرودین هولیستیکا

تاثیر و فواید قرص آهن برای پوست صورت

آهن مهمترین ماده مینرال است که از طریق مصرف مواد غذایی به راحتی در بدن تامین می شود. برخی از افراد به دلیل شرایط جسمی و سبک زندگی خود ممکن است قادر به مصرف مواد غذایی حاوی این ماده نباشند. از این رو مصرف قرص های حاوی آهن کمک بسیاری به جبران کمبود این ماده در بدن می کند. این قرص ها علاوه بر آهن از سایر ویتامین ها به خصوص ویتامین C برخوردار هستند. زیرا این ویتامین به جذب بهتر آهن در بدن کمک می کند و مشکل کمبود آهن در بدن را سریع تر برطرف خواهد کرد. مشکلات پوستی یکی از عوارض کمبود این ماده مهم معدنی در بدن است. در واقع فواید قرص آهن برای پوست صورت بسیار زیاد است. زیرا این ماده وظیفه تولید هموگلوبین های خون و رساندن اکسیژن به اندام ها به خصوص پوست را بر عهده دارد. از این رو مکمل های آهن بهترین و راحت ترین گزینه برای تامین این ماده در خون هستند. در حالت کلی قرص های آهن فواید زیر را برای بدن به همراه دارند:

 • اکسیژن رسانی و تغذیه رسانی به سلول های پوست
 • تولید هموگلوبین یا گلبول های قرمز خون
 • بهبود عملکرد و تولید انرژی سلول های پوستی
 • تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با اثر مخرب رادیکال‌ های آزاد روی پوست
 • جلوگیری از اگزما و خشکی پوست
 • رفع تیرگی روی پوست
 • رفع جوش ها و جلوگیری از ایجاد آنها
 • پیشگیری از خارش و راش پوستی
 • رفع کم خونی (هایپرپیگمنتیشن) و رنگ پریدگی حاصل از آن
 • ممانعت از ایجاد زخم در اطراف دهان
 • خونرسانی به سلول های پوست

در واقع قرص های آهن مانع از ایجاد فقر آهن در بدن می شوند و با رفع کم خونی علائم آن را نیز از بین می برند. نکته: مشکلات پوستی ناشی از کمبود آهن باید با نظر و تجویز پزشک درمان شوند و استفاده خودسرانه از قرص های آهن برای رفع این مشکلات توصیه نمی شود. در غیر این صورت نه تنها فواید قرص آهن برای پوست صورت را دریافت نمی کنید، بلکه با مشکلات خطرناکی روبرو خواهید شد. خرید قرص آیزن آپوویتال

خواص آهن برای پوست صورت

کم خونی یکی از مشکلات شایعی محسوب می شود که در اثر فقر آهن در بدن اتفاق می افتد. افراد دارای کم خونی بدون شک با مشکلات پوستی بسیاری از جمله: خشکی پوست، رنگ پریدگی، خارش، پوسته، التهابات و غیره درگیر هستند. کمبود این ماده در خون به تدریج موجب کم رنگ شدن و کوچک شدن گلبول های قرمز خون می شود و رنگ پریدگی یا زرد شدن پوست را به همراه می آورد. از آنجایی که گلبول های قرمز خون اکسیژن و سایر مواد مغذی را به سلول های پوستی می رسانند، کاهش آنها در بدن زمینه ساز بسیاری از بیماری ها و مشکلات پوستی است. قبل از اینکه با فواید قرص آهن برای پوست صورت آشنا شوید، باید بدانید که 70 درصد از آهن در هموگلوبین خون و سلول های ماهیچه میوگلوبین ذخیره می شود و از طریق این سلول ها اکسیژن را دریافت و به سایر سلول های بدن منتقل می کند. این ماده 6 درصد از اجزای تشکیل دهنده پروتئین های ضروری برای تنفس و سوخت و ساز بدن را تشکل می دهد. به همین دلیل افراد دارای کمبود آهن احساس کاهش انرژی و خستگی می کنند. این ماده با تقویت سیستم ایمنی نقش مهمی در پیشگیری از اکسیداسیون رادیکال های آزاد روی پوست دارد. با مصرف قرص های آهن تا حدود زیادی از کاهش سطح هموگلوبین خون جلوگیری می شود. خرید قرص آهن آیزن پلاس یوروویتال

تاثیرات شگفت انگیز مصرف قرص آهن روی پوست

همانطور که گفته شد آهن مفیدترین ماده معدنی مورد نیاز بدن است که تاثیرات فراوانی روی سلامت پوست دارد. این ماده با تولید هموگلوبین خون و اکسیژن رسانی به بافت های پوست موجب حفظ سلامت، درخشندگی و رفع مشکلات پوستی می شود. در ادامه فواید قرص آهن برای پوست صورت را به طور کامل تری بررسی می کنیم. خرید کپسول فرو پلاس یوروویتال

درمان تیرگی پوست و افزایش درخشندگی آن با قرص آهن

کمبود آهن در رنگ پریدگی پوست تاثیر بسیاری دارد. زیرا کم خونی ناشی از فقر آهن موجب کاهش رنگ گلبول های قرمز خون می شود و رنگ پوست را بی روح می کند. حلقه های تیره دور چشم نیز از جمله علائم کمبود آهن در بدن است که باید به آن توجه شود. ‌کمبود این ماده در کاهش سطح هموگلوبین و گلبول های قرمز خون تاثیر می گذارد و موجب کاهش انتقال اکسیژن به سلول های پوستی می شود. در نتیجه یکی از دلایل تیرگی پوست ناشی از کمبود این ماده در بدن را باید عدم اکسیژن رسانی درست به بافت پوست دانست. با مصرف قرص آهن تیرگی های پوست از بین می رود و درخشندگی آن نیز چندین برابر خواهد شد. خرید قرص اکتی آیرون لیبرتی سوئیس

فواید قرص آهن برای پوست صورت و ترمیم زخم های پوستی

زخم های ایجاد شده روی پوست برای بهبودی به مواد مغذی نیاز دارند. آهن یکی از این مواد مفید برای ترمیم سریع تر زخم ها است که باید در رژیم غذایی روزانه افراد گنجانده شود. در صورت عدم مصرف مواد غذایی حاوی آهن، استفاده از مکمل های آن ضروری است. بر اساس نتایج تحقیقات صورت گرفته، گلبول های قرمز در انتقال اکسیژن و سایر مواد مغذی به بافت های آسیب دیده پوست نقش اساسی دارند. از این رو هر چقدر میزان آهن در بدن کاهش پیدا کند، ترمیم زخم ها نیز دیرتر اتفاق می افتد.

خرید انواع مکمل های آهن از داروخانه آنلاین داروهوم با قیمت استتنایی.

رفع آکنه و جلوگیری از ایجاد مجدد آن روی پوست

برخی از محققان معتقد هستند که آهن در رفع آکنه و جلوگیری از ایجاد آن نقش مهمی دارد. آکنه یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است که به دلایل متفاوتی ایجاد می شود. با مصرف قرص آهن، خون با سرعت بیشتری در داخل رگ ها انتقال پیدا می کند. بدین طریق اکسیژن و سایر مواد مغذی نیز راحت تر به بافت های پوست می رسند و مانع از ایجاد آکنه می شوند. همچنین با افزایش خونرسانی، سرعت متابولیسم بدن نیز بیشتر می شود که این امر در سوخت کربوهیدرات ها و چربی های اضافی بدن نیز نقش اساسی دارد.

بیشتر بدانید: فواید قرص آهن برای پوست مو

درمان خشکی پوست و جلوگیری از ایجاد آن

از دیگر فواید قرص آهن برای پوست صورت را باید درمان خشکی و اگزما دانست. یکی از علائم فقر آهن، خشکی پوست و خارش شدید آن است. در صورت عدم جبران آهن، خارش ها شدیدتر می شوند و احتمال پوسته ریزی نیز وجود دارد. خشکی پوست نیز مهمترین دلیل ایجاد چروک و زخم است. از این رو مصرف روزانه قرص آهن کمک بسیاری به رفع و پیشگیری از این مشکلات می کند.

بیشتر بدانید: بهترین زمان مصرف قرص آهن و نحوه مصرف قرص آهن 

آیا قرص آهن باعث لک صورت می شود؟

شاید شنیده باشید که مصرف قرص آهن موجب ایجاد لک های پوستی می شود. برخی از افراد به همین دلیل از مصرف این قرص ها واهمه دارند. قبل از پاسخ به این پرسش که آیا قرص آهن واقعا در ایجاد لک صورت نقش دارد یا خیر باید به بررسی انواع لک ها و دلایل ایجاد آنها بپردازیم. علت ایجاد لک های پوستی تجمع رنگدانه ها یا ملانین در یک نقطه از پوست است. این لک ها ممکن است در اثر تابش مستقیم نور خورشید، بیماری ها، کمبود آهن و ویتامین های A ،B ،C، فولیک اسید، مشکلات هورمونی و ژنتیکی، بارداری و غیره روی پوست ایجاد می شوند. برای رفع لک های ناشی از کمبود آهن و سایر ریز مغذی ها در بدن بهترین روش استفاده از قرص های آهن است. فواید قرص آهن برای پوست صورت به دلیل برخورداری این مکمل از آهن، ویتامین C، ویتامین های گروه B و برخی از ریزمغذی های دیگر است که این مواد با افزایش خونرسانی مانع از تشکیل لک های پوستی می شوند. البته مصرف بیش از اندازه این قرص ها نیز ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد که باید مورد توجه مصرف کنندگان قرار گیرد. آهن مانع از ایجاد کم‌ خونی می شود، ولی استفاده از دوز بالای آن در طول روز احتمال ایجاد لک یا سایر عوارض جانبی را افزایش می دهد.

بیشتر بدانید: بهترین مکمل های درمان کم خونی کدامند؟ (بهترین قرص آهن برای درمان کمخونی)

جمع بندی

با اطلاع از فواید قرص آهن برای پوست صورت راحت تر قادر به انتخاب بهترین برند از این مکمل خواهید شد. این قرص ها علاوه بر آهن حاوی ترکیباتی هستند که جذب آهن را افزایش می دهند و مانع از کمبود این ماده در بدن می شوند. با مصرف به اندازه این قرص، فقر آهن از بین می رود و مشکلات پوستی نظیر: خشکی، زخم، پوسته، تیرگی پوست، لک و غیره درمان می شوند. آهن با تولید هموگلوبین یا گلبول های قرمز خون، اکسیژن و مواد مغذی را سریع تر به بافت های زیر پوست می رساند و با افزایش گردش خون، سهم بسزایی در بهبود سلامت این عضو مهم بدن بر عهده دارد.

در داروخانه آنلاین داروهوم با امکان خرید آنلاین دارو، محصولات آرایشی بهداشتی، مکمل ها و تجهیزات پزشکی، می‌توانید روند سفارش آنلاین را از مرحله بررسی، انتخاب محصول، خرید و تحویل در محل را انجام دهید. داروهوم به شما کمک می‌کند تا در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌ جویی کنید تا محصولات مورد نظر خود را با %تخفیفات ویژه و استثنایی% تهیه نمایید.

نوشته های مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

support_agent پشتیبانی 8 الی 19
delivery_dining ارسال به تمام نقاط ایران
verified_user ضمانت اصالت و سلامت
trending_up ارسال رایگان سفارش 400+ تومان
view_in_ar پیگیری سفارش ها

تمام حقوق مادی و معنوی برای داروهوم محفوظ است. طراحی و اجرا توسط داروهوم