مکمل های چربی سوز

نمایش 1–16 از 50 نتیجه

 • مرتب سازی بر اساس :

انواع مکمل چربی سوز و نحوه مصرف آنها

بدون شک، اندام ایده آل و متناسب در زیبایی و جذابیت افراد بسیار تاثیرگذار است. برای از بین بردن چربی های اضافی بدن راهکارهای بسیاری وجود دارد که یکی از بهترین آنها، استفاده از مکمل چربی سوز است. این مکمل ها به گونه ای تولید می شوند که بدون تاثیرات مخرب روی بدن، چربی های اضافی را از بین می برند.

مکمل های چربی سوز دارای انواع مختلفی هستند و بدون نسخه پزشک به فروش می رسند. با این حال این مکمل ها بهتر است با مشورت پزشک یا کارشناس تغذیه مصرف شوند تا از عوارض احتمالی آنها جلوگیری به عمل آید. فرم پودر، کپسول و قرص این محصولات، استفاده از آنها را بسیار راحت کرده است. این مکمل ها با افزایش سوخت و ساز یا متابولیسم بدن، چربی سوزی را افزایش می دهند.

این محصولات باید همراه با ورزش و رژیم غذایی مناسب استفاده شوند تا تاثیرگذار باشند. در غیر این صورت خرید آنها تنها صرف هزینه های اضافی است. ترکیبات موجود در مکمل های چربی سوز همزمان موجب افزایش انرژی و کاهش وزن بدن می شوند. این مکمل ها ممکن است در عضله سازی نیز نقش مهمی را ایفا کنند. از این رو مصرف آنها همراه با ورزش بازده تمرینات را افزایش می دهد.

انواع مکمل چربی سوز و نحوه مصرف آنها

مکمل چربی سوز چیست؟

مکمل های چربی سوز محصولاتی هستند که در کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن نقش مهمی دارند. مصرف این مکمل های تغذیه ای همراه با ورزش و رژیم غذایی سالم توصیه می شود. این محصولات ممکن است به عضله سازی نیز کمک کنند. مکمل های چربی سوز دارای انواع مختلفی هستند که تمامی آنها در فرایند عضله سازی نقشی ندارند. این نوع محصولات روند چربی سوزی در بدن را سرعت می بخشند و شرایط لازم برای عضله سازی را مهیا می کنند. بهتر است در هر دوره نوع مکمل های چربی سوز خود را تغییر دهید، زیرا استفاده از یک نوع چربی سوز، تاثیر آن را در بدن کاهش می دهد.

مکانیزم اثر مکمل های چربی سوز چگونه است؟

کاهش وزن به واسطه مکمل های چربی سوز دارای چندین مرحله متفاوت است. تمامی مراحل زیر باید با مصرف این مکمل ها طی شود تا کاهش وزن اصولی رخ دهد.

 1. مرحله آزادسازی چربی ها
 2. حمل چربی ها به سلول
 3. متابولیسم چربی ها برای تولید انرژی
 4. انتقال چربی ها از جریان خون
 5. کاهش کارکرد ژن های موثر در افزایش وزن و چاقی

مکانیزم اثر مکمل های چربی سوز چگونه است؟

میزان کاهش وزن با مصرف مکمل های چربی سوز چقدر است؟

فرایند چربی سوزی در بدن دارای مراحل متفاوتی است. بنابراین در هر مرحله، میزان مشخصی از چربی های بدن از بین می رود. برخلاف تصور برخی از افراد، این مکمل ها به تنهایی تاثیرگذار نیستند و باید همراه با غذای سالم و ورزش مصرف شوند. در غیر این صورت، کاهش وزن چشمگیری مشاهده نخواهد شد. میانگین کاهش وزن افراد سالم حدود نیم کیلوگرم تا یک کیلوگرم در هفته است. با مصرف مکمل چربی سوز، حدود نیم کیلوگرم به میزان چربی سوزی بدن در هفته اضافی می شود. این میزان برای افراد دارای برنامه تمرینی و ورزشی منظم ممکن است کمی بیشتر باشد.

در چه صورت تاثیر مکمل های چربی سوز افزایش پیدا می کند؟

این مکمل ها در صورتی به کاهش وزن کمک می کنند که همراه با ورزش و رژیم غذایی سالم مصرف شوند. در غیر این صورت نباید از آنها انتظار بیهوده ای داشت. بنابراین تاثیر این مکمل ها با سبک زندگی ارتباط مستقیمی دارد. برای این منظور همراه با مصرف مکمل های چربی سوز، نکات زیر را نیز در نظر داشته باشید:

 • مصرف پروتئین
 • نوشیدن آب کافی
 • تغییر نوع مکمل های چربی سوز در هر دوره
 • برخورداری از خواب کافی
 • مصرف مکمل های چربی سوز در زمان و دوز مشخص

عوارض مصرف مکمل های چربی سوز 

مکمل چربی سوز نوعی از مکمل های تغذیه ای است که مانند هر محصول دیگری، عوارض مربوط به خود را دارد. از این رو قبل از خرید این محصول با پزشک یا کارشناس تغذیه مشورت های لازم را انجام دهید. مهمترین عوارض این مکمل ها شامل موارد زیر می شود:

 • ضربان قلب نامنظم و تند
 • افزایش بیش از حد متابولیسم و انرژی بدن
 • بی قراری و بیش فعالی
 • کاهش ناگهانی قند خون بیماران مبتلا به دیابت نوع 2
 • ایجاد حس خستگی شدید
 • آسیب رساندن به دندان ها و لثه ها
 • تولید سنگ در صفرا
 • صدمه به کبد
 • تغییر خلق و خو
 • حساسیت و آلرژی
 • خشک شدن دهان
 • ایجاد لرز در اندام ها

دلیل بروز این عوارض، استفاده از محرک های خاص در تولید این مکمل ها است. مصرف این محصولات به افرادی که دارای سابقه بیماری قلبی یا برخی بیماری های خاص هستند، توصیه نمی شود. برای اطمینان از کیفیت این مکمل ها، آنها را از داروخانه ها یا شرکت های دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، دارو و غذا تهیه کنید. در این صورت عوارض احتمالی آنها بسیار کاهش پیدا خواهد کرد، زیرا در ترکیبات انواع مکمل چربی سوز از دوز مشخصی مواد مرغوب استفاده شده است.

شما می توانید محصولات مورد نظر خود را پس از بررسی موارد مصرف و ویژگی های آنها، از داروخانه آنلاین داروهوم خریداری نمایید.

مصرف مکمل های چربی سوز چه عوارضی به همراه دارد؟

نحوه مصرف بهترین مکمل های چربی سوز چگونه است؟

این مکمل ها اگر در دوزهای مشخص شده زیر مصرف شوند، تاثیرات شگفت انگیزی در کاهش وزن و چربی سوزی دارند.

چگونگی مصرف چربی سوز کافئین

روزانه 200 میلی گرم مکمل کافئین را در دو دوز مصرف کنید. مصرف هر دوز نیم الی یک ساعت قبل از تمرین توصیه می شود.

نحوه مصرف مکمل ال-کارنیتین

در 3 روز اول به صورت روزانه یک عدد قرص 500 میلی گرمی را قبل از تمرین ورزشی مصرف کنید. از روز سوم تا ششم روزانه سه عدد قرص 500 میلی گرمی ال کارنیتین را به صورت 1 عدد قبل از تمرین و 2 عدد همراه با وعده های غذایی مصرف کنید. از روز هفتم به بعد نیز روزی 1 الی 2 گرم از این مکمل را همراه با آب فراوان میل کنید. این مکمل حتما باید همراه با ورزش مصرف شود. در غیر این صورت تاثیری در چربی سوزی ندارد.

بهترین مکمل های ال کارنتین را می توانید از داروخانه آنلاین داروهوم تهیه نمایید. 

نحوه مصرف مکمل چربی سوز CLA

این مکمل برای افرادی که اضافه وزن بالا همراه با فعالیت های بدنی کمی هستند، پیشنهاد می شود. این محصول باید در سه دوز روزانه به مقدار 3 الی 4 گرم همراه با وعده غذایی مصرف شود.

میزان دوز مصرفی مکمل امگا3

برای اثرگذاری این مکمل کافی است روزانه 3 گرم از آن را طی مدت 6 هفته مصرف کنید. در این صورت به کاهش وزن قابل قبولی دست می یابید. 

بهترین مکمل چربی سوز شکم و پهلو چیست؟

چربی های شکم و پهلو دیرتر از چربی های سایر نواحی بدن از بین می‌ روند. از این رو برای افزایش سرعت روند چربی سوزی در این نواحی، مکمل های زیر پیشنهاد می شوند.

مکمل های حاوی پروتئین

پروتئین در عضله سازی و بهبود عملکرد بدن بسیار تاثیرگذار است. این مکمل به دلیل ارزش غذایی بالای خود برای ورزشکاران به خصوص بدنسازان اهمیت فراوانی دارد. مکمل های پروتئین موجب کاهش وزن اصولی و افزایش متابولیسم بدن می شوند. بهترین مکمل های پروتئین شامل موارد زیر هستند.

 • مکمل پروتئین وی

پروتئین وی از شیر یا آب پنیر استخراج می شود و حدود بیست درصد از پروتئین شیر را تشکیل می دهد. در مکمل پروتئین وی آمینو اسیدهای حیاتی بدن، لوسین، ال سیستئین و BCAA وجود دارد که برای عضله سازی و سوخت و ساز چربی ها بسیار موثر هستند. این مکمل قدرت جذب فوق العاده ای در بدن دارد و مصرف آن قبل از تمرینات به بالا رفتن انرژی و کاهش وزن کمک بسیاری می کند. در ادامه، بهترین محصولات حاوی پروتئین وی را معرفی خواهیم کرد:

 

 • مکمل پروتئین کازئین

پروتئین کازئین نیز ماده ای است که در شیر گاو وجود دارد. این نوع پروتئین حاوی آمینو اسیدهای ضروری تیروزین و پرولین است. به دلیل سرعت جذب پایین این مکمل چربی سوز، مصرف آن در شب و در زمان استراحت توصیه می شود، زیرا در این زمان بدن برای سوخت و ساز خود از این مواد استفاده می کند و چربی سوزی را سرعت می بخشد. از این رو در هنگام خواب نیز فرایند کاهش وزن همراه با عضله سازی انجام می شود. از جمله بهترین محصولات حاوی این ماده عبارتند از:

 

 • پودر پروتئین سفیده تخم‌ مرغ

در سفیده تخم‌ مرغ بیشتر از 40 نوع پروتئین و آلبومین وجود دارد. جذب آمینو اسیدهای ضروری این مکمل در بدن نسبت به پروتئین وی کمتر است و برای هضم کامل آن در بدن به 45 تا 60 دقیقه زمان نیاز است. از این رو مصرف آن قبل از تمرینات ورزشی در افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش چربی ها تاثیرات شگفت انگیز دارد.

 • مکمل پروتئین سویا

در مکمل پروتئین سویا، تعداد آمینو اسیدهای ضروری آرژنین و گلوتامین دو برابر پروتئین موجود در شیر است. این مکمل با سرعت متوسط در بدن جذب می شود و مصرف آن در دوزهای مشخص، قبل و بعد از تمرینات ورزشی به متابولیسم بدن کمک بسیاری می کند.

مکمل های آمینو اسید

مکمل های حاوی آمینو اسیدها از جمله محصولاتی هستند که برای بدنسازان و ورزشکاران دارای تمرینات قدرتی توصیه می شود. این مکمل چربی سوز موجب تامین پروتئین مورد نیاز عضلات می شود و از تجزیه آنها در حین تمرینات سخت جلوگیری به عمل می آورد.

مکمل بتا آلانین

بتا آلانین ماده ای است که به افزایش حجم عضلات و چربی سوزی بدن کمک می کند. مکمل حاوی این ماده قبل از تمرینات شدید و ‌سخت برای رشد بهتر عضلات مصرف می شود.

مکمل های حاوی کراتین

کراتین یکی از بهترین و محبوب ترین مکمل های غذایی است که به داشتن اندامی ایده آل کمک می کند. این مکمل در بهبود کارایی ورزشکاران و افزایش قدرت جسمانی آنها نیز تاثیرگذار است. همچنین با افزایش سوخت و ساز بدن از تجمع چربی در سلول ها جلوگیری به عمل می آورد. تعدادی از محصولات مرغوب حاوی کراتین عبرتند از:

مکمل ال کارنیتین

این مکمل به دلیل برخورداری از آمینو اسید مورد نیاز بدن، مکمل چربی سوز بسیار قوی است. مکمل مورد نظر با انتقال اسیدهای چرب به سلول ها و میتوکندری، موجب سوخت و ساز سریع تر آنها می شود. به همین دلیل کاهش وزن سریع رخ می دهد. مصرف این مکمل در صبح و یک ساعت قبل از تمرین در افزایش روند چربی سوزی موثر است. از بهترین محصولات حاوی ال کارنیتین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مکمل های چربی سوز سی ال ای

سی ال ای مکملی تغذیه ای است که به دلیل برخورداری از اسید چرب ضروری، سبب بهبود فعالیت بدن در چربی سوزی می‌ شود. این مکمل اگر همراه با تغذیه درست و ورزش مصرف شود، در کاهش وزن تاثیر شایانی دارد. بهتر است این مکمل را همراه با وعده های غذایی روزانه یا در دوران چربی سوزی استفاده کنید. از جمله بهترین محصولات حاوی این ماده عبارتند از:

بهترین مکمل چربی سوز شکم و پهلو چیست؟

جمع بندی

مکمل چربی سوز در انواع متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شود. از این رو هر کدام از این مکمل ها باید در دوز مشخص مصرف شوند. این مکمل ها متابولیسم بدن را افزایش می دهند و در چربی سوزی، کاهش وزن و رسیدن به اندامی ایده آل موثر هستند. البته این مواد باید همراه با وعده های غذایی سالم و ورزش مصرف شوند تا تاثیرگذار باشند. مکمل ال کارنیتین، کافئین، سی ال ای،کراتین، مکمل های حاوی پروتئین و غیره از جمله مهمترین انواع مکمل های چربی سوز به شمار می روند.

support_agent پشتیبانی 8 الی 19
delivery_dining ارسال به تمام نقاط ایران
verified_user ضمانت اصالت و سلامت
trending_up ارسال رایگان سفارش 400+ تومان
view_in_ar پیگیری سفارش ها

تمام حقوق مادی و معنوی برای داروهوم محفوظ است. طراحی و اجرا توسط داروهوم