مکمل های تخصصی پیش از بارداری

در حال نمایش 8 نتیجه

  • مرتب سازی بر اساس :

مکمل های تخصصی پیش از بارداری

مصرف ویتامین ها و مواد مغذی در کل دوره زندگی انسان ها مهم و حیاتی است. کمبود هر کدام از این مواد مفید برای بدن مشکل ساز خواهد شد. با شروع دوران بارداری به دلیل تغذیه 2 نفر از بدن مادر ضرورت مصرف ویتامین ها نیز افزایش می یابد. مکمل های تخصصی پیش از بارداری که توسط پزشک به مادران توصیه و تجویز می شود، می تواند بدن آن ها را برای شروع باروری و دوران بارداری آماده و مهیا سازد. فقر ویتامین و مواد ضروری بدن در دوران بارداری می تواند آسیب های جبران ناپذیری را برای مادر و جنین به همراه داشته باشد. از طرفی تامین این نیازها به صورت اساسی در دوران بارداری کمی سخت به نظر می رسد. در نتیجه بهتر است در صورت برنامه ریزی برای مادر شدن با مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات به نیازهای بدن پی برد و برای جبران آن ها اقدام کرد. در ادامه به تاثیر ویتامین های ضروری بر بدن در این دوران خواهیم پرداخت.

مکمل های تخصصی پیش از بارداری

قبل از بارداری چه ویتامین هایی بخوریم؟

به دلیل تاثیر بدن زوجین روی جنین بهتر است که هر دو با انجام آزمایشات برای رفع کمبود و نیازهای بدن اقدام کنند، ولی باید به این موضوع اذعان کرد که تاثیر بدن مادر برای رشد جنین دارای اهمیت بیشتری خواهد بود. با مشورت و صلاحدید پزشک مصرف مکمل های تخصصی پیش از بارداری باید 3 ماه پیش از باردار شدن آغاز شود، چرا که رشد تخمک ها 3 ماه پیش از بارداری انجام می گیرد. اسید فولیک مهم ترین ویتامین مورد نیاز بدن مادر است که به صورت ویژه به آن خواهیم پرداخت. در ادامه به دیگر ویتامین های مورد نیاز پیش از بارداری می پردازیم.

ویتامین C

تقویت تخمک و اسپرم و افزایش میزان باروری در زوجین در اثر مصرف ویتامین C حاصل خواهد شد. از دیگر فواید این ویتامین می توان به جلوگیری از سقط جنین، پیشگیری از اختلالات ژنتیکی و کروموزومی، تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش جذب آهن و اسید فولیک در بدن اشاره کرد.

ویتامین E

مصرف ویتامین E که آنتی اکسیدانی قوی در بدن محسوب می شود در زنان و مردان ضروری است. در بدن مردان این ویتامین به محافظت از DNA می پردازد و سبب افزایش قدرت باروری در آن ها خواهد شد. افزایش میزان خونرسانی به داخل رحم از دیگر مزیت های استفاده از این ویتامین به شمار می رود. همچنین ویتامین E می تواند به تشخیص بهتر زمان تخمک گذاری بانوان کمک کند و از این طریق شانس بارداری را در آن ها افزایش خواهد داد.

ویتامین E

ویتامین B6

مصرف ویتامین B6 نیز به دلیل پیشگیری از زایمان زودرس و تنظیم سطح قند خون در بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین مصرف مکمل های تخصصی پیش از بارداری که حاوی این ویتامین باشد، می تواند سبب کاهش اختلالات تخمک گذاری شود.

ویتامین B12

ویتامین B12 نیز از جمله ویتامین هایی است که باید توسط زوجین مورد استفاده قرار گیرد. این ویتامین می تواند به حفاظت از DNA کمک کند و نقش مهمی را در تنظیم هورمون های هر دو طرف ایفا کند. حفاظت از سیستم ایمنی بدن، بهبود خونرسانی و افزایش گلبول های قرمز را می توان از دیگر فواید مصرف این ویتامین دانست.

ویتامین D

مصرف ویتامین D در بدن تمامی افراد از جنینی تا کهنسالی ضروری است، چرا که تاثیر شگرفی در تشکیل استخوان های جنین و پیشگیری از پوکی استخوان در سنین بالاتر را سبب خواهد شد. کمبود این ویتامین می تواند به سقط جنین یا کاهش رشد استخوان های وی منجر شود. همچنین مادران با مصرف دوز مناسبی از ویتامین D می توانند به جلوگیری از ابتلا به مسمومیت بارداری کمک کنند.

ویتامین D

تاثیر مصرف ویتامین ها قبل از بارداری

تاثیر مصرف مکمل های تخصصی پیش از بارداری در تولد نوزادی کامل و سالم مشخص می شود. نقص های مادرزادی در نوزادان به دلیل عدم تامین نیازهای بدن مادر مخصوصا کمبود فولیک اسید خواهد بود. از دیگر تاثیرات مصرف مولتی ویتامین ها قبل از بارداری می توان به کاهش تهوع و استفراغ در مادران باردار اشاره کرد که یکی از دغدغه های آن ها به شمار می رود. نکته حائز اهمیت دیگر در مورد مصرف مکمل های تخصصی پیش از بارداری افزایش شانس بارداری و باروری زوجین خواهد بود. همانطور که ذکر شد، با انجام آزمایشات می توان به تامین نیازهای بدن زن و مرد پرداخت و شانس باروری را در آن ها افزایش داد، چرا که این مکمل ها حاوی مقادیر مناسبی از روی، آهن، امگا 3، کلسیم و ید نیز هستند و می توانند به تامین دیگر نیازهای بدن نیز بپردازند.

بهترین مارک مولتی ویتامین قبل از بارداری

اگرچه تامین ویتامین بدن از طریق مواد خوراکی امکان پذیر است، ولی رعایت دوز مناسب و تهیه سبزیجات و میوه های تازه به صورت روزانه کمی مشکل به نظر می رسد. به همین دلیل مصرف مکمل های تخصصی پیش از بارداری امری راحت تر خواهد بود. باید توجه داشت به دلیل اهمیت این دوران مصرف هر مکمل و دارویی باید تحت نظر پزشک صورت گیرد. نام برخی از بهترین مارک های مولتی ویتامین قبل از بارداری در ذیل ذکر شده است:

بهترین مارک مولتی ویتامین قبل از بارداری

نقش اسید فولیک قبل از بارداری

با بررسی تمامی مکمل های تخصصی پیش از بارداری به مهم ترین ویتامین مورد نیاز برای مادران پیش از سپری کردن دوران بارداری پی خواهیم برد که آن ویتامین B9 یا اسید فولیک است. تولید گلبول قرمز توسط این ویتامین برای تشکیل عصب و پیشگیری از اختلال و مشکلات مغزی جنین بسیار حائز اهمیت خواهد بود. همانطور که قبلا نیز عنوان شد، مصرف این ویتامین 3 ماه پیش از شروع بارداری باید آغاز شود، چرا که کمبود این ویتامین در بدن مادر می تواند آسیب های جبران ناپذیری به جنین وارد کند. نارس بودن نوزاد، شکاف لب و کام، تولد زودتر از موعد و … از جمله این صدمات به شمار می روند.

اسید فولیک از طریق مواد خوراکی نیز قابل دریافت و جذب خواهد بود. برای تامین ویتامین B9 می توان از سبوس، عدس، برنج، سویا، بادام زمینی، اسفناج و … استفاده کرد. کمبود این ویتامین می تواند به نقص های مادرزادی در جنین منجر شود. بهترین زمان برای مصرف این ویتامین با فاصله ای 1 ساعته از زمان خوردن چای و لبنیات است. برای تاثیرگذاری و جذب بیشتر این ویتامین می توان آن را به همراه منابع ویتامین C استفاده کرد. لازم به ذکر است پزشک باید در مورد میزان مصرف اسید فولیک تجویز کند، چرا که با توجه به شرایط مادر یا چند قلو بودن جنین این میزان متفاوت خواهد بود. همچنین نباید در مصرف ویتامین B9 از حد اعتدال خارج شد، اگر چه اضافی این ویتامین از بدن دفع می شود، ولی رعایت اصل تعادل در مصرف هر ویتامین باید سرلوحه قرار گیرد.

نقش اسید فولیک قبل از بارداری

سخن پایانی

مصرف مکمل های تخصصی پیش از بارداری به جهت تامین نیازهای ضروری بدن مادر و در نتیجه جنین حائز اهمیت بالایی است. مصرف ویتامین و مکمل ها پیش از شروع دوران بارداری برای زوجین به دلیل افزایش قدرت باروری، تنظیم چرخه تخمک گذاری و حفاظت از DNA اسپرم بسیار مهم جلوه خواهد کرد. مکمل های پیش از بارداری در صورت مصرف به موقع و به اندازه می تواند از سقط جنین، تولد نوزاد نارس، عیب های مادرزادی و … جلوگیری به عمل آورد. رعایت میزان اعتدال و دستورات پزشک می تواند به تولد نوزادی سالم بدون دغدغه منتهی شود. تامین نیازهای بدن پیش از شروع دوران بارداری کمی راحت تر به نظر می رسد، چرا که با شروع این دوره مادران با محدودیت هایی مواجه خواهند شد.

شما می توانید بهترین مکمل های تخصصی پیش از بارداری را با اطمینان از اصالت محصول و قیمت مناسب، از داروخانه‌ی آنلاین داروهوم تهیه نمایید.

support_agent پشتیبانی 8 الی 19
delivery_dining ارسال به تمام نقاط ایران
verified_user ضمانت اصالت و سلامت
trending_up ارسال رایگان سفارش 400+ تومان
view_in_ar پیگیری سفارش ها

تمام حقوق مادی و معنوی برای داروهوم محفوظ است. طراحی و اجرا توسط داروهوم