اچ ام بی ( HMB )

در حال نمایش 4 نتیجه

  • مرتب سازی بر اساس :

اچ ام بی

مصرف مکمل های تغذیه ای در کنار یک رژیم غذایی درست و اصولی بهترین گزینه برای افزایش سلامتی بدن به شمار می روند. یکی از این مکمل ها قرص اچ ام بی نام دارد. این قرص به ساخت عضلات و جلوگیری از تحلیل آنها کمک می کند و از جمله مکمل های حجم دهنده عضلات است که برای تمامی افراد به خصوص ورزشکاران کاربرد دارد. در ادامه به بررسی مکمل اچ ام بی، فواید، عوارض، طریقه مصرف و معرفی بهترین برندهای این محصول می پردازیم.

اچ ام بی

قرص اچ ام بی چیست؟

عضلات بدن در طی انجام فعالیت های سخت ورزشی تحلیل پیدا می کنند. برای جلوگیری از این اتفاق مصرف مکمل های مخصوص عضلات بسیار ضروری است. یکی از این مکمل های بسیار پرطرفدار اچ ام بی نام دارد. این مکمل دارای محتویاتی است که عملکرد بدنسازان را بهبود می بخشد و از تجزیه عضلات جلوگیری می کند. عضلات برای حجم دهی به سه اسید آمینه شاخه دار و ضروری به نام والین، لوسین و ایزولوسین یا به اختصار B.C.A.A نیاز دارند. از آنجایی که این اسید آمینه ها در بدن تولید نمی شوند، باید از طریق مصرف غذا یا مکمل ها آنها را تامین کرد. اچ ام بی یکی از مواد موثر در سوخت و ساز سلولی اسید آمینه لوسین به شمار می رود. در واقع HMB فعال ترین ماده در متابولیت این اسید آمینه است. این ماده علاوه بر جلوگیری از تجزیه و تحلیل عضلات، برای رفع خستگی عضله نیز گزینه مناسبی به شمار می رود. لوسین از جمله اسید آمینه هایی است که در تولید پروتئین، گلوکز خون و ریکاوری عضله نقش مهمی بر عهده دارد. بنابراین قرص اچ ام بی یا بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیریک که از متابولیت لوسین تهیه می شود، در رشد عضلات، افزایش استقامت و قدرت بدن، جلوگیری از تجزیه عضلات و سرعت ریکاوری بدن بعد از تمرینات سخت ورزشی بسیار مفید است.

فواید مکمل اچ ام بی چیست؟

از آنجایی که مکمل اچ ام بی برای ورزشکاران از اهمیت بسیاری برخوردار است، برای آشنایی بیشتر با آن، فواید این مکمل را به صورت زیر بررسی می کنیم.

افزایش عضله‌ سازی با مصرف مکمل اچ ام بی

بدن برای افزایش عضله سازی، نیاز به پروتئین دارد. به همین دلیل هر چقدر تولید پروتئین در بدن افزایش پیدا کند، عضلات نیز رشد سریع تری خواهند داشت. مکمل HMB در افزایش تولید لوسین و پروتئین نقش مهمی دارد و به همین دلیل برای عضله سازی از آن استفاده فراوانی می شود.

افزایش عضله‌ سازی با مصرف مکمل اچ ام بی

کمک به بهبود عملکرد بدن و افزایش قدرت آن توسط قرص اچ ام بی

نوع عملکرد بدن در طول انجام یک فعالیت جسمی، به میزان قدرت بدنی بستگی دارد. در واقع قدرت بدنی نیروی لازم برای انجام کاری در مدت زمان مشخص است. این مکمل برای افزایش قدرت بدنی استفاده می شود و به بهبود عملکرد بدن کمک بسیاری می کند.

موثر در افزایش استقامت بدن بدون فعالیت های هوازی

استقامت بدن از طریق انجام فعالیت های هوازی و غیر هوازی افزایش پیدا می کند. فعالیت های هوازی موجب اکسیژن رسانی بیشتر به ارگان های بدن و عضلات می شوند و شدت پایین تری نسبت به فعالیت های غیر هوازی دارند. تمرینات بی هوازی نیز با شدت بیشتری انجام می‌ شوند و در این حالت قدرت عضلات افزایش پیدا می کند. به همین دلیل مصرف قرص اچ ام بی قبل از تمرینات مقاومتی و بی هوازی توصیه می‌ شود.

افزایش سرعت ریکاوری از طریق مصرف مکمل اچ ام بی

این مکمل به جلوگیری از خستگی بدن بعد از تمرینات سخت ورزشی کمک می کند و ریکاوری عضلات بعد از ورزش را سرعت می بخشد. در واقع عضله سازی بعد از ریکاوری بدن اتفاق می افتد و به تغذیه صحیح و میزان استراحت افراد نیز بستگی دارد. مصرف این مکمل مدت ریکاوری را کاهش می دهد و موجب رشد عضلات در زمان کوتاه می شود.

افزایش سرعت ریکاوری از طریق مصرف مکمل اچ ام بی

جلوگیری از عضله سوزی با مکمل HMB

عضلات در حین تمرین به پروتئین نیاز دارند. در غیر این صورت تجزیه می‌ شوند و از رشد آنها جلوگیری به عمل می‌ آید. برای حفاظت از عضلات و پیشگیری از تحلیل آنها در حین تمرینات سخت ورزشی، مصرف این مکمل ضروری است. مکمل اچ ام بی میزان تحلیل پروتئین در بدن را کاهش می دهد و در کنار کاهش وزن به محافظت از عضلات می پردازد.

طریقه مصرف قرص اچ ام بی چگونه است؟

مکمل مورد نظر باید طبق دستور پزشک یا دستورالعمل درج شده روی بسته بندی آن مصرف شود. بهترین زمان استفاده از این مکمل قبل از تمرینات سخت بدنی یا بعد از مصرف وعده های غذایی است. در این صورت به سرعت جذب بدن می شود و تاثیرگذاری آن روی رشد و حفاظت از عضلات افزایش پیدا خواهد کرد. مصرف 1.5 الی 3 گرم از این قرص در طول روز و به مدت 3 الی 8 هفته، تاثیر آن روی عضله سازی و افزایش قدرت بدنی را به خوبی نشان می دهد. ورزشکاران در روز تمرین مجاز به مصرف 4 الی 5 عدد از این قرص در طول روز هستند. 1 عدد از این قرص باید یک ساعت قبل از تمرین و 2 عدد از آن بعد از تمرین مصرف شوند. در روزهای غیر تمرین نیز مصرف 3 عدد قرص HMB حدود نیم ساعت قبل از وعده صبحانه و 2 عدد از آن نیم ساعت قبل از ناهار توصیه می شود. به عقیده متخصصان ورزشی و تغذیه ای مصرف این مکمل دو هفته قبل از شروع تمرینات ورزشی و رژیمی میزان بازدهی ورزشکاران را افزایش می دهد.

بهترین مارک های مکمل HMB چیست؟

قرص اچ ام بی در برندها و دوزهای متفاوت به تولید می رسد و در هر داروخانه یا فروشگاه مجاز ورزشی قابل دسترسی است. در ادامه سه نمونه از بهترین مکمل های اچ ام بی را بررسی می کنیم.

کپسول اچ ام بی 1250 مگا کپس الیمپ

کپسول اچ ام بی 1250 مگا کپس الیمپ با برند معروف الیمپ تولید می شود و برای چربی سوزی و ساخت عضله گزینه مناسبی است. این مکمل در سنتز پروتئین، جلوگیری از کاتابولیک پروتئین های ماهیچه، فعال سازی استروئیدوژنز و سوخت و ساز اسیدهای چرب نقش مهمی دارد.

قرص اچ ام بی ژن استار

قرص اچ ام بی ژن استار یک مکمل محبوب است که موجب رشد عضلات و تناسب اندام می شود. اچ ام بی موجود در این مکمل نیاز بدن ورزشکاران به پروتئین را تامین کرده و به کاهش تجزیه بافت عضلانی و در نتیجه عضله سازی کمک می کند.

کپسول اچ ام بی بتا هیدروکسی بتامتیل بوتیرات کارن

کپسول اچ ام بی بتا هیدروکسی بتامتیل بوتیرات کارن در سنتز پروتئین عضلات موثر است و موجب افزایش تولید فاکتور رشد شبه انسولین-1 در عضلات می شود. کپسول اچ ام بی بتا هیدروکسی بتامتیل به عضله سازی و جلوگیری از تجزیه آنها در حین تمرینات سخت ورزشی نیز کمک می کند و با افزایش قدرت عضلات موجب بهبود عملکرد جسمی بدن نیز می شود.

بهترین مارک های مکمل HMB چیست؟

مصرف قرص اچ ام بی چه عوارضی به همراه دارد؟

این قرص اگر به صورت درست و با توجه به دستورالعمل های پزشک یا متخصص تغذیه مصرف شود، عوارض جانبی به همراه نخواهد داشت، اما مصرف طولانی مدت و بیش از حد این قرص، ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. برخی از مطالعات علمی از تاثیر این قرص بر کاهش میزان دسترس پذیری اسیدهای آمینه مورد نیاز عضلات خبر می دهند. یکی دیگر از این مطالعات نشان می دهد که این قرص میزان گلوتامین را کاهش می دهد و در نتیجه موجب کاهش مقاومت سیستم ایمنی بدن می‌ شود. به طور کلی عوارض مشهود و ثبت شده ای بعد از مصرف این مکمل گزارش نشده است.

سخن پایانی

قرص اچ ام بی جزو مکمل های محافظت کننده از عضلات نام برده می شود که بهتر است قبل از تمرینات سخت ورزشی یا فعالیت های شدید فیزیکی و بعد از غذا مصرف شود. این مکمل با متابولیت اسید آمینه لوسین در رشد عضلات، افزایش مقاومت، قدرت و سرعت ریکاوری بدن نیز موثر است. مصرف 1.5 الی 3 گرم از این مکمل در طول روز تاثیر آن را روی رشد عضلات و افزایش حجم آنها در طی حداکثر 8 هفته به خوبی نشان می دهد.

شما می توانید برای تهیه ی بهترین مکمل های اچ ام بی با اطمینان از اصالت محصول و قیمت مناسب به داروخانه‌ی آنلاین داروهوم مراجعه نمایید.

 

support_agent پشتیبانی 8 الی 19
delivery_dining ارسال به تمام نقاط ایران
verified_user ضمانت اصالت و سلامت
trending_up ارسال رایگان سفارش 400+ تومان
view_in_ar پیگیری سفارش ها

تمام حقوق مادی و معنوی برای داروهوم محفوظ است. طراحی و اجرا توسط داروهوم